سلام

  متاسفانه امروز صبح یک باگ امنیتی بسیار خطرناک در ویندوز منتشر شد.
که از صبح امروز تا به الان بیشتر از هزاران سرور قربانی این اکسپلویت شدند و کلی از دیتا ها از بین رفتند و همچنان ادامه دارد !
بیشتر حمله روی سرورهای ویندوز 2008 و 2012 میباشد که تا کنون هیچ کدام از کمپانی های مطرح جهان راه حلی برای این موضوع نداده اند
   ماکروسافت یک پچ ارایه داده است و شدیدا توصیه میشود اخرین اپدیتها را روی سرور خود نصب نمایید که در صورت الوده شدن به این ویروس راه بازگشتی وجود ندارد .

هر چه سریعتر اقدام به آپدیت ویندوز سرور خود نمایید و پچ ارائه شده که مختص به امروز میباشد را دانلود بفرمایید . لازم به ذکر است پچ ماکروسافت از طریق لینک زیر نیز قابل دریافت است :

https://technet.microsoft.com/en-us/library/security/ms17-010.aspx
 
توضیحات تکمیلی :

مورد اعلام شده فقط مختص به سرور های ویندوز میباشد و ربطی به هاست لینوکس و... ندارد .
جهت رفع مشکل هر چه سریعتر باید آپدیت ارائه شده از سمت مایکروسافت را از طریق ویندوز دانلود و نصب کنید . جهت آپدیت باید مسیر زیر را در ویندوز خود دنبال کنید :

Start > Control Panel > Windows Update

راه آسانتر دیگری نیز وجود دارد ، در قسمت سرچ باکس منوی استارت Windows Update بنویسید . بعد از باز شدن صفحه آپدیت گزینه Check for update را کلیک کنید ، بعد از جستجو و پیدا شدن آپدیت توسط ویندوز گزینه Install Updates را کلیک کنید و بعد از اتمام آپدیت ویندوز را ریست کنید .

لازم به ذکر است پچ های ارائه شده از سمت مایکروسافت از طریق لینک زیر نیز قابل دسترس میباشد :
https://technet.microsoft.com/en-us/library/security/ms17-010.aspx

 در ضمن  ، تا کنون خبری مبنی بر بروز مشکل در ویندوز دستگاه های خانگی گزارش نشده است .

با تشکر _ (تیم امنیتی مجموعه ایران سرور خزر)


Monday, April 17, 2017

« برگشت